Strona główna
Dodaj dziennikarza
Dodaj agencję
O serwisie
Kontakt
Zaloguj

Informacje o programie „Telefon do Mamy”W Polsce w szpitalach przebywa rocznie ponad 1,5 mln dzieci. Mali pacjenci często pozbawieni są kontaktu z bliskimi, gdyż nie zawsze mogą im oni towarzyszyć w czasie pobytu w szpitalu.W takich sytuacjach jedynym możliwym rozwiązaniem zapewniającym najmłodszym kontakt z rodzicami jest telefon. Właśnie z myślą o ułatwieniu małym pacjentom szpitali przetrwania tych najtrudniejszych chwil powstał autorski program - realizowany przez Fundację Grupy TP – „Telefon do Mamy".

W ramach programu na ponad 1000 oddziałach - czyli niemal na każdym dziecięcym oddziale szpitalnym w Polsce - działają przyjazne dzieciom, kolorowe aparaty telefoniczne. Umieszczone są w łatwo dostępnych miejscach (np. w świetlicy) i zawieszone na takiej wysokości, aby małe dzieci lub takie, które poruszają się na wózku, mogły samodzielnie wybrać na klawiaturze numer telefonu do domu. Obok aparatów zawieszona jest instrukcja obsługi, która pozwala najmłodszym na samodzielne korzystanie z nich.

Dzięki specjalnym kartom telefonicznym „Telekomunikacja Polska Dzieciom” - wysyłanym do szpitali przez Fundację Grupy TP - mali pacjenci mogą korzystać z nich bezpłatnie. W przekazywaniu ich dzieciom pośredniczą pielęgniarki, które najlepiej orientują się w potrzebach przebywających na oddziałach pacjentów.

Przygotowane wyłączenie na potrzeby projektu „Telefon do Mamy” karty telefoniczne nie są przeznaczone do powszechnej sprzedaży. Miesięcznie wysyłanych jest ich do szpitali ponad 15 tys., a w sumie Fundacja Grupy TP przekazała już ponad 430 tys. kart. Oznacza to, że dzięki programowi „Telefon do Mamy” mali pacjenci wydzwonili na połączenia z bliskimi ponad 19 mln bezpłatnych minut.

Pierwszy Telefon do Mamy pojawił się na oddziale onkologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie 19 października 2003 roku. Dwa miesiące później roku było ich już 500, a w maju 2005 roku aż 1000. Obecnie w szpitalach w całej Polsce w ramach programu „Telefon do Mamy” działa 1061 aparatów.

Więcej informaji udziela: Joanna Tomiak, Fundacja Grupy TP, e-mail: joanna.tomiak@telekomunikacja.pl, tel. (0 22) 844 58 98; Monika Pojawa, Agencja Partner of Promotion, e-mail: m.pojawa@partnersi.com.pl, tel. (022) 858 74 58

Telefon:

E-mail:

Zobacz też na stronie: www.fundacjagrupytp.plTargi Consumer Electronics Show
Kredyt przez SMS w Dominet Banku
PROVIDIUS w NewConnect
Pieniądze za wirtualną kartęInformator Finansowy – e-commerce’owy serwis YoYo.pl
Szkolenie:PR w sytuacjach kryzysowych w Warszawie
Trening interpersonalny 03-05.11.2008 r. w Warszawie
Forum Badań Klinicznych CRAforum.plCharytatywne karty telefoniczne TP
Informacje o programie „Telefon do Mamy”
Płyta Danuty Rinn dedykowana dzieciom
Żabka i pingwinek dla chłopców i dziewczynekŻabka i pingwinek dla chłopców i dziewczynek
Rekin przyjacielem człowieka jest!
Artyści pod ochroną
Sponsor niepełnosprawnych kolarzyArtyści pod ochroną
Targi Consumer Electronics Show
Onet.pl pomaga założyć sklep w sieci
Dalsza ekspansja wyszukiwarki pkt.plTargi Consumer Electronics Show
Onet.pl pomaga założyć sklep w sieci
Dalsza ekspansja wyszukiwarki pkt.pl
Nowy telefon multimedialny SamsungGrunty na medal
Marszałek przystępuje do ChemiPark
Eiffage Budownictwo Mitex SA – nowa nazwa firmy Mitex SA
PROVIDIUS w NewConnect