Strona główna
Dodaj dziennikarza
Dodaj agencję
O serwisie
Kontakt
Zaloguj

Sponsor niepełnosprawnych kolarzy

Impel

Wojciech Franków i Grzegorz Guz – niepełnosprawni kolarze pracujący na co dzień w Grupie Impel – wystartują na Otwartych Mistrzostwach Ameryki dla Kolarzy Niepełnosprawnych, rozgrywanych w kolumbijskim mieście Cali, w dniach 8-18 listopada br.

To jedyni niepełnosprawni ruchowo kolarze z Polski, którzy biorą udział w zawodach, mając szanse na zdobycie punktów w klasyfikacji przed Paraolimpiadą w Pekinie.
„Łączenie pracy zawodowej z codziennymi treningami wymaga wielu poświęceń, dlatego tym większym uznaniem darzymy naszych kolarzy, ciesząc się, że możemy pomóc im realizować pasję. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest profesjonalne przygotowanie do zawodów, dlatego poza samym finansowaniem wyjazdu do Kolumbii, Grupa Impel zapewnia kolarzom najwyższej jakości sprzęt sportowy i opiekę trenerską. Mocno trzymamy kciuki za Wojciecha i Grzegorza i z całego serca im życzymy, by mistrzostwa w Kolumbii okazały się dla nich przepustką do startu na Paraolimpiadzie. Mamy także nadzieję, że kolarze Impela będą zalążkiem polskiej sekcji kolarzy niepełnosprawnych ruchowo” - mówi Grzegorz Dzik, prezes Impel SA.

Grzegorz Guz (ur. 1971) jest związany ze sportem od wielu lat: był dwukrotnym mistrzem Polski w rzucie dyskiem oraz wicemistrzem w rzucie oszczepem, ćwiczył również Tae Kwon Do. Kolarstwo trenuje od czterech lat, pod opieką Jacka Bodyka. Brał udział w Zawodowym Pucharze Europy w Niemczech w lipcu br. Przygotowuje się do Paraolimpiady w Pekinie. Z Impelem jest zawodowo związany od 12 lat. Obecnie pracuje jako magazynier w lubelskim oddziale Impel Cleaning, kończy też studium informatyczne. Grzegorz Guz stracił rękę w wypadku.

Wojciech Franków (ur. 1973) trenuje kolarstwo od 16 roku życia, obecnie pod opieką Józefa Jurczaka. W czasie studiów we Wrocławiu, równolegle z kolarstwem, trenował również podnoszenie ciężarów. Należał do samorządu sportowego i był organizatorem wycieczek rowerowych, m.in. nad Bałtyk i do Czech. Pomimo niepełnosprawności kończyn, pasjonuje się takimi sportami jak narty, pływanie i piłka siatkowa. Interesuje go również brydż, billard i łucznictwo. W Grupie Impel - jako specjalista informatyk - pracuje od siedmiu lat. Obecnie studiuje także zarządzanie zasobami ludzkimi.

Grupa Impel od wielu lat angażuje się w inicjatywy na rzecz osób niepełnosprawnych, wspierając m.in. programy mające na celu aktywizację osób niepełnosprawnych, takie jak „Wyślij CV – ktoś czeka”, „Otwarte drzwi” oraz akcję „Lodołamacze” mającą na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problemy rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Więcej informaji udziela: Agnieszka Bacińska

Telefon: 607 822 999

E-mail: a.bacinska@rowland.pl

Zobacz też na stronie: www.impel.plTargi Consumer Electronics Show
Kredyt przez SMS w Dominet Banku
PROVIDIUS w NewConnect
Pieniądze za wirtualną kartęInformator Finansowy – e-commerce’owy serwis YoYo.pl
Szkolenie:PR w sytuacjach kryzysowych w Warszawie
Trening interpersonalny 03-05.11.2008 r. w Warszawie
Forum Badań Klinicznych CRAforum.plCharytatywne karty telefoniczne TP
Informacje o programie „Telefon do Mamy”
Płyta Danuty Rinn dedykowana dzieciom
Żabka i pingwinek dla chłopców i dziewczynekŻabka i pingwinek dla chłopców i dziewczynek
Rekin przyjacielem człowieka jest!
Artyści pod ochroną
Sponsor niepełnosprawnych kolarzyArtyści pod ochroną
Targi Consumer Electronics Show
Onet.pl pomaga założyć sklep w sieci
Dalsza ekspansja wyszukiwarki pkt.plTargi Consumer Electronics Show
Onet.pl pomaga założyć sklep w sieci
Dalsza ekspansja wyszukiwarki pkt.pl
Nowy telefon multimedialny SamsungGrunty na medal
Marszałek przystępuje do ChemiPark
Eiffage Budownictwo Mitex SA – nowa nazwa firmy Mitex SA
PROVIDIUS w NewConnect